• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • НПЦ з монтажу санітарно-технічних систем та устаткування

Навчально-практичний центр з монтажу санітарно-технічних систем та устаткування створено в рамках українсько-швейцарського проекту "Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні" , який фінансується Швейцарською Конфедерацією та Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ та виконується Ресурсним центром ГУРТ


Сайт проекту на порталі ГУРТ http://www.gurt.org.ua/santech/

День відкритих дверей - 2017

День відкритих дверейДень відкритих дверей23 лютого в ДНЗ ПВМПУ відбувся День відкритих дверей- щорічний захід, мета якого - залучити абітурієнтів у ПТНЗ, відповісти на всі їх питання відносно умов вступу та напрямків навчання, тощо.

У виробничих майстернях школярі спостерігали за практичними заняттями учнів.

Цікавими та пізнавальними були майстер-класи, які разом зі своїми учнями продемонстрували майстри виробничого навчання Райський М.Г. та Бєлов Д.І.

Приємно, що школярі були не лише гостями, а й кожен бажаючий особисто взяв участь у майстер-класах.

Важливо знати, що навчання - це інвестиція у своє майбутнє і тому треба обирати навчальний заклад з сучасною матеріально-технічною базою, творчим підходом до викладання та впровадження інноваційних технологій.

За свідченням вчителів та самих школярів, саме у ДНЗ ПВМПУ у наявності вся необхідна сукупність матеріальних засобів та умов, необхідних для ефективної організації як теоретичного, так і практичного навчання за спеціальністю "Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування".

Тож хочеться вірити, що багато допитливих очей зроблять правильний вибір і продовжать своє навчання у ДНЗ ПВМПУ.


Ярмарок професій

Вибір професії – важливий крок у житті кожної людини.

Яку професію обрати старшокласникам зазвичай радять батьки, друзі, вчителі. Часто такі поради є суб’єктивними. Щоб не помилитися із цим нелегким завданням, нині існує чимало профорієнтаційних заходів, які допомагають випускнику визначитися з майбутньою професією, зважаючи в першу чергу на здібності та таланти.

Ярмарок професій – це своєрідний освітянський навігатор для старшокласників, які потребують правильної, своєчасної, а головне доступної і зрозумілої інформації щодо шляхів отримання освіти.

Тому з великою відповідальністю та творчим натхненням колектив училища готувався до традиційної міської вистав ки навчальних закладів І – ІV рівня акредитації м. Полтави «Освіта» у виставковій залі міського будинку культури.

/Files/images/DSC02587.JPG

Учнями групи 116 «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» Маначинський Є.В., Заїченко С.О. був проведений майстер-клас із застосуванням сучасних інструментів.

/Files/images/DSC02583.JPG

Вдало виконана презентація на тему: «Історія розвитку НПЦ з монтажу санітарно-технічних систем та устаткування», викликала зацікавленість відвідувачів. Тому біля «острівка» ДНЗ «ПВМПУ» весь час було людно.

В.о. директора Кондратенко І.І. дав інтерв’ю місцевому телебаченню, в якому розповів про роботу та перспективи розвитку центру сучасної сантехніки. Адже хороша реклама зайвою не буває.

Запланований захід пройшов вдало. Сподіваємось на те, що ми зуміли донести важливу інформацію та зацікавити майбутніх абітурієнтів.

Інформацію надано керівником Центру Кісіль Л.І.

САНТЕХНІКИ ……. ПО-ШВЕЙЦАРСЬКИ

/Files/images/Рисунок_1.jpg

Переступаєте поріг Державного навчального закладу «Полтавське вище міжрегіональне професійне училище імені Героя Радянського Союзу Бірюзова С.С.» і… опиняєтесь у Швейцарії. У майстерні нового Міжрегіонального навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, відкритого на базі цього закладу, встановлено найкраще європейське обладнання – саме із цієї країни. Це не просто завтрашній – післязавтрашній день.

/Files/images/Рисунок_4.jpg

У майстерні сім модулів (зокрема, «Водовідведення», «Опалення» тощо). За кілька років учні спеціальності «Монтажник санітарно-технічних систем та обладнання» навчаться працювати з усіма цими складними і, на перший погляд, малозрозумілими пристроями. Важливо, що й нинішні робітники цієї сфери можуть не тільки чекати того часу, коли молоді й прогресивні випускники потіснять їх на ринку праці, – у центрі радо приймуть на курси з підвищення кваліфікації усіх тих, хто захоче навчатися.

/Files/images/Рисунок_2.jpg

Міжрегіональний навчально-практичний центр у Полтаві – один із шести, які в новому навчальному році готують кваліфіковані робітничі кадри з гостродефіцитної спеціальності на новому обладнанні у Київській, Рівненській, Чернігівській, Полтавській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Він відкритий у рамках спільного українсько-швейцарського освітнього проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні». Проект стартував у грудні 2014 року і триватиме до 2018-го, на його реалізацію виділяється майже півмільйона швейцарських франків. Фінансують – Швейцарська агенція розвитку і співробітництва та компанія «Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ».

30 СЕКУНД – І ГОТОВО

/Files/images/Рисунок_5.jpg

Першокурсник Дмитро Погрібний біля одного з модулів майстерні демонструє «валізку» майстра-монтажника (слово «сантехнік» в училищі не вживають). Каже: «Уявіть, що вам необхідно поставити лічильник. Вимикати воду на весь день і нарізати різьбу «болгаркою» вже не потрібно. Це – вчорашній день! Майстер приходить зі спеціальним інструментом і швидко робить усе необхідне. А трубу можна з’єднати ось так (демонструє гідравлічний прес і «новеньке» нероз’ємне з’єднання. – Авт.): 30 секунд – і все готово. Універсального наповнення «валізки», звісно, немає. Інструмент обирається під певні задачі з установки, ремонту чи демонтажу обладнання.

Кожен модуль у майстерні представлений окремим робочим місцем. У модулі монтажу сантехнічного обладнання, скажімо, в гіпсокартонних стінах зі зворотного боку видно, як кріпляться комунікації. Усе обладнання діє, підведено воду, тепло. Але маленький секрет: біля кранів ванної кімнати, наприклад, цеглинки не вмуровані в стіну, а легко виймаються. Усе продумано: учні у процесі навчання демонтуватимуть обладнання, вчитимуться його складати і потім – знову встановлюватимуть.

ПІДРУЧНИКИ – ДО ОСЕНІ

/Files/images/Рисунок_3.jpg

– Плануємо вдень навчати учнів, а ввечері – допомагати підвищувати кваліфікацію сантехнікам зі стажем, – розповідає майстер виробничого навчання Олександр Вергелес. – Після закінчення курсів вони отримають сертифікат державного зразка. На думку Олександра монтажник сантехнічних систем у Європі – це розумна, ерудована людина з високим рівнем кваліфікації. Вважає, що і в нас він дуже скоро буде саме таким. Тим більше, що нові технології (наприклад, «Розумний будинок») потребують і практичних навичок, і комп’ютерних знань. Власник житла зможе на відстані, за допомогою комп’ютера чи мобільного телефону регулювати температуру опалення, рівень збереження енергії тощо. Тому монтажник – одна з професій майбутнього, яка сприятиме підвищенню рівня життя людей.

На стенді в майстерні – нові підручники. Уже отримали посібники для учнів, викладачів та майстрів виробничого навчання.

Основою для створення навчальної літератури стали сучасні швейцарські видання, український переклад яких здійснили у перекладацькому бюро. Ці тексти, до речі, були надані компанією Geberit.

ВІД НЕДОБОРУ – ДО КОНКОРСУ

Ще рік тому професію сантехніка випускники шкіл вважали нецікавою і непрестижною. Нічого дивного: в училищах вони бачили застаріле обладнання і підручники, які «застрягли» у минулому тисячолітті. Та й готували цих фахівців небагато. Нині у Полтавському вищому міжрегіональному училищі набрали на цю спеціальність три групи.

ХОЧЕШЬ ЗМІН? ДІЙ!

Виконавець проекту – Ресурсний центр ГУРТ. Упродовж двадцяти років ця громадська організація реалізовує спільні проекти з міжнародним бізнесом, урядами різних країн, зокрема європейських і Сполучених Штатів Америки. Натомість досвід упровадження проекту державно-приватного партнерства для ГУРТу є першим.

Його директор Богдан Маслич розповідає, що відкриття навчально-практичних центрів з підготовки монтажників санітарно-технічних систем у регіонах – подія аж ніяк не місцевого значення.

– Цей проект свідчить про комплексний підхід до реформування, від розробки нового державного стандарту з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» до навчання майстрів і учнів, – каже пан Богдан. – Люди не говорять про реформи, а здійснюють їх.


Кажемо «ТАК» професійним сантехнікам в Україні!

/Files/images/Заседание_Гурт.jpg

26 лютого 2015 року в рамках проекту «Державно-приватне партнерство для покращення сантехнічної освіти в Україні» відбулося засідання робочої групи проекту, яка плідно попрацювала над створенням державного стандарту професійно-технічної освіти з професії "Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування". Методисти, майстри та викладачі з 6-ти ПТНЗ, що беруть участь в проекті, а саме з Одеси, Дніпропетровська, Сарн, Чернігова, Броварів та Полтави, працювали над створенням проекту вказаного вище державного стандарту, який буде відповідати міжнародним стандартам і сучасним вимогам ринку праці. Зустріч проходила у приміщенні Чернігівського професійно-технічного ліцею залізничного транспорту.

Від нашого навчального закладу на засіданні була присутня Глушко Ю.Ю. Детальну інформацію читайте у вкладеннях розділу "Новини".

Кiлькiсть переглядiв: 289

Коментарi